Eğitim: Yaşam boyu süren,
geri dönüşü en yüksek yatırımınızdır.

Akademik Danışmanlık

Koç Eğitim » Akademik Danışmanlık

Coach Education olarak siz öğrencilerimize 19 yıllık tecrübemizle sunduğumuz eğitim danışmanlık hizmetinin en ana amacı gerçekten sizin ihtiyaç ve isteklerinize en uygun yerde, en gerekli eğitimi en uygun şartlarda alabilmenizi sağlamaktır. Unutulmaması gereken en önemli unsur, başkasınca size iyi diye tavsiye edilen bir eğitimin veya eğitim kurumunun sizin ihtiyaçlarınıza uygun olmaması durumunda hiçbir fayda sağlamayacak olmasıdır. Coach Education olarak birinci önceliğimiz her öğrencimizin mevcut özellikleri ve mevcut eğitim seviyesinde dünyanın her yerinde alabileceği amaçlarına en uygun ve en kaliteli eğitimi almasıdır.

Sizin için Neler Yapıyoruz?

Geleceğiniz için önemli bir adım attınız ve yurtdışında eğitime karar verdiniz... Bu önemli karar aşamasında size faydalı olacağına inandığımız ve eğitiminize başlarken aklınıza takılan bir çok konuya açıklık getireceğini düşündüğümüz noktaları aşama aşama sınıflandırdık.

Yurtdışında eğitim almış ve birçok ülkeyi gezerek eğitim kurumlarını yakından tanıma fırsatı bulmuş profesyonel Eğitim Danışmanlarımız, her aşamada size yardımcı olarak, tecrübe ve birikimleriyle karar verme aşamanızdan Türkiye' ye dönüşünüze kadar size destek olacaklardır.

1. Adım

İngilizce seviyeniz göz önüne alınarak nasıl bir programa gitmeniz gerektiğine karar vermelisiniz.

 • » Grameriniz iyiyse pratik yapma amaçlı kısa dönemli yoğun olmayan bir programa mı?
 • » Yaz tatilinde kısa süreli ve dil becerilerinizi mümkün olduğunca ilerletebileceğiniz yoğun bir programa mı?
 • » İngilizce seviyeniz başlangıç düzeyinde ise uzun dönem bir programa mı?
 • » Ya da üniversite veya master eğitimi planlıyorsanız, özel amaçlı bir programa mı?

Katılmanızın geleceğiniz için en doğru karar olduğunu, danışmanlarımızın önerilerini de dikkate alarak belirlemeye çalışın.

Gideceğiniz ülke ve şehir, beklentilerinizi karşılayacak mı?

Almak istediğiniz eğitimin süresine ve yoğunluğuna karar verdikten sonra, gitmeyi planladığınız ülkenin yaşam standartları ve alacağınız eğitim için uygunluğunu gözden geçirerek ülke tercihinizi son aşamaya getirmelisiniz.

Ülke seçiminizi netleştirdikten sonra ise en çok tercih edilen şehirler üzerinde durarak, öğrencilerin niçin bu şehirleri daha çok tercih ettiklerini, şehrin artı ve eksi özelliklerini, yaşam koşullarını, ulaşım imkanlarını, iklimi gibi konulara dikkat ederek yaşam tarzınıza göre en mutlu olacağınız şehri belirlemeye çalışın. Bu aşamada danışmanlarımızın düşüncelerini ve tecrübelerini de mutlaka dinleyin.

2. Adım

Ülke, şehir ve eğitim programına karar verdikten sonra ne yapmalıyım?

Tercih ettiğiniz programa, bütçenize, konaklama isteğinize uygun olan okulları araştırarak broşürlerini inceleyin. Almayı düşündüğünüz eğitimin haftalık ders saatinden, programın sizin istediğiniz özellik ve içeriğe sahip olup olmadığından ve hangi tarihlerde başladığından emin olun.

Okul seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Aşağıdaki detayları Eğitim Danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz;

 • Öğretmenlerin profesyonel ve tecrübeli olup olmadıkları
 • Okulların size sunduğu imkanlar.. (kampüsü ya da kendi binasına sahip olup olmadığı, kafeterya, bilgisayar laboratuarı, kütüphane, ders dışı aktiviteleri, varsa spor tesisleri gibi)
 • Tercihlerinize uygun ve rahat edebileceğiniz konaklama olanakları (aile yanı, yurt, otel, apartman dairesi gibi)
 • İsteklerinize ve doğabilecek ihtiyaçlarınıza okulun cevap verip veremeyeceği (sigorta, havaalanı karşılama, danışmanlık, banka hesabı açtırma gibi)
 • Okulun, bulunduğu ülkenin akreditasyon kurumlarınca tanınıp tanınmadığı
 • Dil eğitimi sonrasında üniversite ya da kolej başvurusu yapmayı düşünüyorsanız bu konularda danışmanlık hizmeti verip vermediği yada başvurularınıza yardımcı olup olamayacağı.
 • Eğer haftalık 20 saat ve üzerindeki dil eğitim programlarına katılıyorsanız, öğleden sonra alacağınız seçmeli derslerin çeşitliliği (listening ve speaking, pronunciation, reading, writting, idioms, Business English, grammar, vocabulary, debating, TOEFL hazırlık gibi)
 • Okulun şehir içindeki konumu, kalacağınız yerlere mesafesi ve ulaşım kolaylığı.

3. Adım

Gelecek planlarınıza en uygun programı, beklentilerinizi karşılayacak ülke ve şehri, eğitiminizi alacağınız en doğru okulu belirleyip karar verdikten sonra okul kayıt ve vize hazırlık işlemlerinizi başlatabilmek amacıyla Koç Eğitim kayıt formu doldurulur.

Başvuruda bulunacağınız ülkenin vize için belirlediği standart ve özel belgeler Koç Eğitim Danışmanları tarafından her maddesi açıklanarak size doküman halinde verilmektedir.

4. Adım

Siz vize başvurunuz için gerekli evrakları hazırlarken, kayıt olduğunuz okuldan kabul belgeleriniz Eğitim Danışmanınız tarafından okuldan getirtilir.

Vize başvurunuz için hazırladığınız evraklar danışmanınız tarafından kontrol edilerek eksikleriniz varsa bunların tamamlamanız beklenir.

5. Adım

Vize sonucunuz okula bildirilerek sonraki işlemler (konaklama detaylarınızın kesinleştirilmesi, havaalanı karşılama hizmeti için uçuş detaylarının gönderilmesi gibi) Koç Eğitim danışmanları tarafından okul aracılığıyla kesinleştirilir.

Yurtdışına çıkarken yanınızda bulunması gerekli okul evrakları ve danışmanınızın açıklayacağı diğer dokümanlar size teslim edilir. Yolculuk sırasında ve ülkeye varışınızda bilmeniz gerekli öncelikli bilgiler detaylı bir şekilde size anlatılır. Ayrıca karşılaşabileceğiniz olumsuz durumlara (kültür şoku, sınıf ve konaklama değişikliği talebi gibi) karşı bizimle irtibatta kalmanız amacıyla her türlü bilgi ve iletişim detayları danışmanınız tarafından size verilecektir.

Koç Eğitim'in Hizmetleri

Coach Education yurtdışında lisans ve yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilere sunduğu hizmetler şunlardır;

 • » Tüm okul kayıt & kabul işlemleri
 • » Danışmanlık ve araştırma hizmetleri
 • » Başvuru takibi
 • » Her türlü yazışmaların yapılması
 • » Başvuru evraklarının kontrolü
 • » Evrakların üniversitelerin istediği standartlara göre düzenlenmesi